Dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie

Dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie

Fugao oferuje profesjonalne, szybkie i terminowe zamgławianie biur, przychodni, szkół i innych przestrzeni użyteczności publicznej.
Zlecenia na dezynfekcję pomieszczeń przez zamgławianie wyceniamy indywidualnie, w zależności od kubatury pomieszczenia oraz nakładu pracy. Przyjmujemy zlecenia na zamgławianie pomieszczeń na terenie Warszawy i okolic.
Zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy sprzątającej/Warszawa w celu ustalenia warunków realizacji dezynfekcji.
Posługujemy się nowoczesnym, skutecznym sprzętem pozwalającym na maksymalne skrócenie czasu potrzebnego na ozonowanie biur i innych pomieszczeń. Nasi pracownicy posiadają doświadczenie w przeprowadzaniu operacji dezynfekcji przez zamgławianie w sposób bezpieczny dla osób przebywających w ozonowanych pomieszczeniach.

Dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie przeznaczona jest dla:

  • biur i urzędów
  • szkół, przedszkoli i żłobków
  • karetek pogotowia
  • placówek medycznych
  • firm zarządzających komunikacją miejską (dezynfekcja autobusu, tramwaju, pociągu)
  • saun, szatni, SPA,
  • restauracji

Zamgławianie pomieszczeń - co to jest?

Zamgławianie to skuteczna i szybka metoda dezynfekcji pomieszczeń. Polega na rozpylaniu mgły powietrznej zawierającej skuteczny środek odkażający (np. nadtlenek wodoru) przez specjalną maszynę, generującą strumień powietrza o wysokim ciśnieniu. CZąstki środka dezynfekującego wielkość kilku mikronów.
Rozpylona w zamkniętym pomieszczeniu mgła błyskawicznie rozprzestrzenia się w powietrzu i wnika w każdy zakamarek powierzchni: od zasłon i materiałowych obić mebli, aż po nawierzchnie takich jak blaty stołów, podłogi i fronty mebli. Skutecznie wnika w dywany, pokrywa pełne detali przedmioty (po czym nie zbiera się na podłodze, bo cząstki środka dezynfekującego są zbyt małe, aby opadać).
Zamgławianie pomieszczeń w celu dezynfekcji pozwala w znacznie szybszy i bardziej dokładny sposób usunąć roztocza, wirusy, grzyby i bakterie z pomieszczeń. Mgła dociera do takich miejsc, które pozostają niedostępne, gdy czyścimy pomieszczenia tradycyjnymi metodami, takimi jak mopowanie, czy czyszczenie „szmatką“. Z tego powodu usługa ta jest zamawiana przez placówki medyczne (laboratoria, szpitale i przychodnie) do dezynfekowania sal przyjęć pacjentów, poczekalni i karetek pogotowia. Dodatkowo, w czasach pandemii koronawirusa ozonowanie pomieszczeń jest coraz bardziej popularne w biurowcach, szkołach i w innych miejscach użyteczności publicznej.

Czy zamgławianie jest niebezpieczne dla ludzi?

Mimo że dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie bardzo skutecznie pozbywa się mikroorganizmów, jest w pełni bezpieczna dla ludzi. Każdorazowo po rozpyleniu mgły można używać pomieszczenia już po 3-4 godzinach. 

Tagi:

Podobne artykuły