Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w Warszawie?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w Warszawie?

Ile kosztuje usługa sprzątania domu lub mieszkania? Jak wycenić sprzątanie mieszkań przez firmę sprzątającą? Co wchodzi w zakres usług? Sprawdźcie!

Firmy sprzątające oferują usługi sprzątania domu lub mieszkania jednorazowo lub w ramach abonamentu. Jednorazowe generalne sprzątanie mieszkania, na przykład po zimie lub przed ważnymi uroczystościami rodzinnymi odbywającymi się w pieleszach domowych, jest coraz chętniej wykupowaną usługą przez mieszkańców Warszawy i okolic. Do dyspozycji takich klientów są duże firmy sprzątające, pojedyncze gosposie lub osoby prowadzące małe działalności gospodarcze. Stawki za sprzątanie mieszkania w Warszawie wśród wszystkich tych podmiotów różnią się między sobą. Pamiętajmy, że stawki za sprzątanie mieszkań i domów często zmieniają się, gdy okazuje się, że zakres prac wykracza poza standardowe sprzątanie.

Stawki za sprzątanie mieszkań i domów w Warszawie: mycie okien

Ustalając stawki za sprzątanie Warszawa, należy wziąć pod uwagę poszczególny zakres prac, przeliczyć je na pieniądze i zsumować. Najczęściej do sprzątania mieszkania lub domu zalicza się mycie okien oraz drzwi (zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku). Ceny zaczynają się od 13 zł za dwuskrzydłowe okno o standardowych wymiarach. Nieco niższa stawka obowiązuje mycie okna dachowego (o ile jest to okno o standardowym zabrudzeniu).
Innym sposobem rozliczenia mycia okien w Warszawie jest rozliczenie godzinowe lub stawka za metr kwadratowy powierzchni umytych okien. Podobnie jest w przypadku drzwi.

Ceny w firmach sprzątających - pranie i trzepanie dywanów

Rozliczenie za powierzchnię obowiązuje również, gdy firma rozlicza się za pranie wykładzin i trzepanie dywanów. Tutaj należy oczekiwać ceny w okolicach 4 zł za metr kwadratowy wytrzepanego dywanu. Stawka wzrasta, gdy do trzepania dokładamy usługę mycia dywanu/wykładziny.

Ceny w firmach sprzątających - czyszczenie tapicerki

Istotnym elementem sprzątania mieszkania jest też czyszczenie krzeseł, kanap. Tutaj należy spodziewać się stawek od 10 zł wzwyż za krzesło. Gdy mówimy o czyszczeniu foteli, wówczas stawka wzrasta do ok. 35-40 zł za sztukę. Czyszczenie małej sofy to koszt ok. 60 zł. Czyszczenie materaca w łóżku jest wyceniane na ok. 40 zł wzwyż.

Stawki za generalne sprzątanie mieszkania

Częstą praktyką jest ustalanie stawki za generalne sprzątanie mieszkania, na podstawie ilości metrów kwadratowych, które liczy przestrzeń. Generalnym sprzątaniem domu lub mieszkania nazywamy umycie wszystkich podłóg, wyczyszczenie łazienki oraz kuchni, umycie luster oraz odkurzenie grzejników, a także wyszorowanie płyty grzejnej i odświeżenie frontów szafek. Jest to też ścieranie kurzu z frontów szafek oraz ze sprzętów AGD.

Tagi:

Podobne artykuły