Odśnieżanie dachów w Warszawie

Odśnieżanie dachów w Warszawie

Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w pracach na wysokościach - posiadamy specjalistyczny sprzęt do alpinistycznego mycia okien, jak i do odśnieżania nawet najtrudniej dostępnych dachów. Usługi odśnieżania dachów opanowaliśmy do perfekcji, dlatego zapraszamy wszystkich zarządców osiedli i innych nieruchomości w celu ustalenia warunków zamówienia. Każda praca jest inna, dlatego cennik za odśnieżanie ustalany jest indywidualnie, na podstawie zebranych informacji o specyfice danego miejsca oraz od uwarunkowań atmosferycznych (ilości opadu).

 

Odśnieżanie/Warszawa - jak wygląda usługa?

Powierzone nam zadanie odśnieżenia dachu zwykle zakładanie tylko bezpieczne usunięcie zalegającej hałdy śnieżnej z powierzchni dachu. Prace standardowo obejmują usuwanie sopli zwisających z powierzchni dachów lub elementów elewacji, takich jak gzymsy, czy parapety. Jest to też usunięcie glonów oraz kleju poremontowego lub wykwitów wapiennych lub solnych, uszkadzających strukturę budynku.

 

Kiedy należy przeprowadzić odśnieżanie?

Mimo że pogoda w Polsce nie sprzyja intensywnym opadom śniegu, które znamy sprzed lat, to jednak nadal, każdej zimy jesteśmy regularnie wzywani do usuwania zalegającego lodu i pokrywy śnieżnej na dachu. Śnieg obciąża konstrukcję budynku (jego ciężar jest znacznie większy niż pozornie może się wydawać). Zsuwając się, może stanowić nawet śmiertelne zagrożenie dla przechodniów. Szczególnie, gdy pokrywa śnieżna osuwa się z dachu i spada z kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów na chodnik. Ze względu na to, w Polsce od dawna obowiązują przepisy nakazujące administratorom budynków zadbać o usunięcie śniegu z dachu, jeśli posesja sąsiaduje z ulicą, po której przechadzają się ludzie. Niewywiązanie się z tego obowiązku zagrożone jest karą grzywny, a w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku, nawet karą pozbawienia wolności.

 

Tagi:

Podobne artykuły